Blog > Komentarze do wpisu

Jak skopiować coś z komputera lub płyty cd/dvd na pendrive

 

 

1. Wkładamy pendrive do komputera - czyli z przodu na samym dole jest taka klapka trzeba ją podnieść i tam będą dwa płaskie wejścia, wkładamy tam pendrive.

2. Nastepnie klikamy na "moj komputer" i tam pojawi sie nazwa "dysk wymienny" lub "kingstone" i klikamy na to żeby otworzyć pendrive.

3. Otworzy się okno, u góry na tym oknie po lewo będzie pisało "dysk wymienny" lub "kingstone" tzn, że teraz możemy coś zrobić na pendrivie.

4. Teraz, jeśli coś tam jest, czyli są jakieś pliki na pendrivie, klikamy na białe tło w tym okienku i wciskamy razem (jednocześnie) klawisze "ctrl" i "a" i teraz nam sie zaznaczyly wszystkie pliki. Czyli podświetliły się np na siwo lub jakiś kolor. Teraz naciskamy klawisz "delete" (jest nad strzałkami) lub klikamy na tym zaznaczeniu prawym przyciskiem myszy i wybieramy "usuń", i juz mamy pusty pendrive.

5. Jesli chcemy coś z komputera wyslać na pendrive, klikamy na ten plik prawym przyciskiem i szukamy polecenia "wyslij do", najeżdżamy na to myszka i czekamy aż się rozwinie nowe menu i tam szukamy nazwy "dysk wymienny" lub "kingstone", moj pendrive nazywa sie kingstone, ale jak od kogos innego będzie to może być napisane dysk wymienny.

6. Jeśli chcemy wysłać coś z płyty to wkładamy płyte do dvd w komputerze. tam bedzie gdzieś obok przycisk open. Wkładamy płyte (napisami do gory) i pchamy szufladke żeby sie schowała albo tym samym przyciskiem co otwieraliśmy można zamknąć.

7. Nastepnie wchodzimy w "moj komputer" i tam bedzie ikona "stacja dysków np E" i klikamy na nią, i wyswietli się co jest na płycie (czasem komputer sam z siebie otwiera nam to co jest na płycie odrazu jak się ją wsadzi)


8.  Tam będą pliki np film 2012 i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i robimy to co w punkcie 5.  lub klikamy lewym przyciskiem a następnie prawym przyciskiem myszy i wybieramy "kopiuj".

9. Teraz wchodzimy na pendrive czyli klikamy "moj komputer" i klikamy na "dysk wymienny" lub "kingstone" i otowrzy się okno i tam klikamy na białe tło i następnie klikamy prawym przyciskiem myszy i bierzemy "wklej"

10. Chwile czekamy i już mamy film na pendrive

 

 

skróty na klawiaturze:  żeby działało trzeba wcisnąć jednocześnie oba klawisze

KOPIUJ  "ctrl" i "c"

ZAZNACZENIE WSZYSTKIEGO "ctrl" i "a"

WKEJANIE np pliku "ctrl" i "v"

poniedziałek, 07 czerwca 2010, a.ruba

Polecane wpisy

  • Dzień Dobry TVN

    Na tej stronie są fragmenty programu Dzień Dobry TVN Link: http://dziendobrytvn.plejada.pl/ Czasem sobie oglądam, bo nie zawsze oglądam rano program. Są na tej

  • Granie z ludźmi przez internet

    Na tej stronie można grać w rózne gry z ludzmi z Polski przez internet. Link: http://www.kurnik.pl/ Można grać np: w szachy, warcaby, domino itd. Ja grałam częs

  • Gry przez internet, takie proste jakieś gierki

    Poradnik!!! 1. Wchodzimy na stronę Link: http://gry.poszkole.pl/ 2. Wybieramy teraz np. LOGICZNE klikając na ten napis. Mamy teraz różne gry z tego działu. Jest